Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzedaży internetowej: Wysyłka, płatność, czas realizacji, koszt dostawy, odbiór osobisty. Dotyczące poszczególnych kategorii. Artykuły mosiężne, Spersonalizowane prezenty, klamki do drzwi, odznaki służbowe i kolekcjonerskie, śmieszne figurki i modele z metaloplastyki,

Pytanie:

Zakupiłam zegar mechaniczny który jest nakręcany kluczykiem. Po jego rozpakowaniu i zawieszeniu na ścianie zgodnie z instrukcją wahadło zegara zostało zawieszone oraz zegar został nakręcony. Nastepnego dnia zauważyłam iż zegar nie wskazuje aktualnego czasu. Zegar sam automatycznie się zatrzymał dlaczego tak się stało pomimo tego iż został zaraz po rozpakowaniu z kartonu nakręcony.

Czytaj poniżej odpowiedź .....

Odpowiedź:

                        Bardzo częstym błędem podczas pierwszego uruchomienia nowego zegara są następujące przyczyny.

1. Zegar nie został wypoziomowany. Proszę sprawdzić za pomocą poziomicy czy zegar wisi w pionie i poziomie jeżeli nie to prawdopodobnie jest to przyczyna iż zegar po krótkim czasie chodu się zatrzymuje.

2. Sprężynę zegara należy nakręcić do momentu kiedy poczujemy maksymalny opór. Opór podczas nakręcania sprężyny wzrasta pomimo tego proszę nie przestawać nakręcać mechanizm zegara do chwili gdy będzie stały opór uniemożliwiający dalsze nakręcanie sprężyny.

 

 

 

 

04-07-2014 Andrzej Ruschke

                                                                                                            

Nawigacja

Nasza społeczność