Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzedaży internetowej: Wysyłka, płatność, czas realizacji, koszt dostawy, odbiór osobisty. Dotyczące poszczególnych kategorii. Artykuły mosiężne, Spersonalizowane prezenty, klamki do drzwi, odznaki służbowe i kolekcjonerskie, śmieszne figurki i modele z metaloplastyki,

Pytanie:

 

Czy do ikony zakupionej otrzymam certyfikat potwierdzający autentyczność jej wykonania.

 

Odpowiedź:

 

Certyfikaty mają tylko ikony które są importowane zagranicy w celu uniknięcia problemów z urzędem celnym który może ikonę zakwalifikować do kategorii antyków które są dobrem narodowym danego kraju. Certyfikat tak zwany wywozowy ma na celu poinformowanie celnika iż ikona została wykonana współcześnie i nie należy do produktów zakazanych wywozem zagranicznym.

W przypadku ikon greckich to producenci odgórnie naklejają certyfikaty na ikony które bardzo często są wywożone przez turystów jako souveniry. W przypadku ikon pisanych na zamówienie np: Ikony bułgarskie które nie są masowo produkowane tylko importowane indywidualnie mają certyfikaty które są załatwiane do każdego zamówienia oddzielnie. Certyfikat taki najczęściej jest wystawiany w urzędach które mają prawo stwierdzenia autentyczność powstania ikony w czasach teraźniejszych.   

 

 

 

                        

Ps. W obecnych czasach masowej turystyki i handlu Celnicy potrafią rozróżnić autentyczne stare ikony i różne antyki czy też militaria od replik itp Dlatego może się zdarzyć że jakiś produkt sprowadzony zagranicy nie ma certyfikatu który często podlega opłatom. 

 

Różne certyfikaty ikon Bułgarskich 

                                                                                                            

Nawigacja

Nasza społeczność