Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzedaży internetowej: Wysyłka, płatność, czas realizacji, koszt dostawy, odbiór osobisty. Dotyczące poszczególnych kategorii. Artykuły mosiężne, Spersonalizowane prezenty, klamki do drzwi, odznaki służbowe i kolekcjonerskie, śmieszne figurki i modele z metaloplastyki,

Pytanie:


Chciałbym się dowiedzieć czy szabla jest ostra i czy można głownie naostrzyć oraz z jakiej stali jest wykonana


Odpowiedź:


Czytaj dalej ....


                        


Odpowiadając na zadane pytanie informuję iż szable wszystkie są wykonane z metalu.
Czyli istnieje możliwość naostrzenia szabli związku z czym nasuwa się kolejne pytanie w jakim celu ostrzymy głownię (ostrze szabli) i czy takie ostrzenie nas zadowoli.


Szable dzielimy na dwa rodzaje pierwszą grupą będą szable ozdobne, upominkowe których zadaniem jest ozdobienie naszego wnętrza lub mają sprawić dużo radości osobie obdarowanej patriotycznym upominkiem nawiązującym do naszych korzeni i tradycji.


Do drugiej grupy zaliczamy szable tak zwane Kute hartowane które są używane najczęściej przy rekonstrukcjach walk które zapisały się w dziejach historii lub służą również do szlifowania rzemiosła walki bronią białą.


Głownie szabel do walki czyli fechtunku są wykonane z stali kutej hartowanej która cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
jaka jest różnica pomiędzy szablą upominkowa a kutą?


Szable kute nie są tak ładne jak szable upominkowe ponieważ mają inne przeznaczenie brakuje na nich różnych ozdobnych ornamentów.


Polecam inne publikacje dotyczące polskich szabel:


Strona WWW Polskie Szable

09-05-2014 Andrzej Ruschke

                                                                                                            

Nawigacja

Nasza społeczność