Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzedaży internetowej: Wysyłka, płatność, czas realizacji, koszt dostawy, odbiór osobisty. Dotyczące poszczególnych kategorii. Artykuły mosiężne, Spersonalizowane prezenty, klamki do drzwi, odznaki służbowe i kolekcjonerskie, śmieszne figurki i modele z metaloplastyki,
Instrukcja obsługi zegarów mechanicznych Adler

Instrukcja obsługi i konserwacji

 

1. Uwagi wstępne

Ostrożnie wyjąć wszystkie elementy z opakowania ( wahadło, klucz do nakręcania sprężyn, oraz, o ile występują w danym modelu, elementy ozdobne drewniane, ciężarki ). Następnie usunąć zabezpieczenie strun Bicia Lub sprężyny bicia, zakładane na czas transportu.

2. Zawieszenie wahadła

Jedną ręką chwycić za wieszak na wahadło znajdujący sie w dolnej części mechanizmu pod tarczą, drugą ręką uchwycić wahadło i zawiesić na wieszaku. UWAGA: wieszak na wahadło jest bardzo delikatnym elementem. nie wolno go mocno ciągnąć lub giąć podczas zawieszania. Podczas transportu zegara z miejsca na miejsce zawsze należy wyjąć wahadło a wieszak powinien być unieruchomiony np. gumką.

3. Nakręcanie sprężyn.

Przed uruchomieniem należy upewnić się czy sprężyny zostały dostatecznie nakręcona. Włożyć kluczyk do otworu na tarczy i nakręcić sprężynę w kierunku zgodnie umieszczonymi na tarczy strzałkami do wyraźnego oporu. Otwór przy cyfrze 4 na tarczy służy do nakręcania sprężyny chodu, przy cyfrze 8 - do nakręcania sprężyny bicia. Po nakręceniu zegar będzie chodził przez 31 dni, jednakże zalecane jest nakręcanie zegara co 25 dni.

3. Nastawienie zegara.

Nastawienie zegara na odpowiedni czas odbywa się przez przesunięcie wskazówki minutowej zgodnie z ich kierunkiem ich chodu nie zwracając uwagi na wybijanie mechanizmu bicia. UWAGA: Nie wolno przesuwać wskazówki godzinowej. Jeżeli zostanie przypadkowo przesunięta należy wskazówkę minutową przesunąć na godzinę 12 w celu wywołania bicia. Należy policzyć jaka wybiła godzina i na tą godzinę ustawić wskazówkę godzinową. Po ustawieniu czasu pierwszą godzinę zegar może wybić nieprawidłowo. Jest to normalne. Następną godzinę zegar wybije prawidłowo.

5. Uruchomienie zegara.

Uruchomienie zegara następuje poprzez przechylenie wahadła maksymalnie w lewo lub w prawo oraz jego puszczenie. Kiedy wahadło zacznie sie wahać regularnie usłyszymy tykanie zegara.

6. Regulacja zegara.

Regulacje dokładności chodu zegara wykonujemy przy pomocy wydłużania lub skracania długości wahadła. Przyspieszamy zegar podkręcając śrubkę pod obciążnikiem wahadła do góry. Zwalniamy chód zegara odkręcając śrubkę i opuszczając obciążnik wahadła. Czas pomiędzy dwoma regulacjami powinien wynosić co najmniej 24 godziny. Jeden obrót śruby o 360 stopni przyspiesza lub zwalnia chód zegara od 20 do 40 sekund na dobę.

OSTRZEŻENIA

1. Zegar należy trzymać w czystości i z dala od wilgoci.

2. Przy zmianie miejsca użytkowania zegara może zmienić się średnia dzienna dokładność zegara. w takim przypadku zegar należy od nowa wyregulować.

3. Woskować i polerować drewniana skrzynkę zegara należy tak często jak inne meble.

4. Mechanizm zegara powinien być oliwiony co rok i czyszczony co 5-10 lat. Radzimy taka konserwację zlecić specjalistom.

 

                        

Foto Katalog zegarów Adler

                                                                                                            

Nawigacja

Nasza społeczność