Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzedaży internetowej: Wysyłka, płatność, czas realizacji, koszt dostawy, odbiór osobisty. Dotyczące poszczególnych kategorii. Artykuły mosiężne, Spersonalizowane prezenty, klamki do drzwi, odznaki służbowe i kolekcjonerskie, śmieszne figurki i modele z metaloplastyki,
Instrukcja obsługi zegarów kwarcowych z kurantem westminster

 

Instrukcja obsługi i konserwacji

 

1. Uwagi wstępne

Włożyć do mechanizmu zegara kominkowego 1 baterię R6. W przypadku zegara z wahadłem 2 baterie R6 i pokrętłem ustawić aktualną godzinę.

2. Zawieszenie wahadła

Jedną ręką chwycić za wieszak na wahadło znajdujący sie w dolnej części mechanizmu pod tarczą, drugą ręką uchwycić wahadło i zawiesić na wieszaku. UWAGA: wieszak na wahadło jest bardzo delikatnym elementem. nie wolno go mocno ciągnąć lub giąć podczas zawieszania. Podczas transportu zegara z miejsca na miejsce zawsze należy wyjąć wahadło a wieszak powinien być unieruchomiony.

3. Ustawienie kurantów.

Włożyć do mechanizmu kurantów 2 bateria R6. W tym momencie kuranty ustawione są na godzinę 6 rano. Przestawić godzinę bicia kurantów przy pomocy czerwonego przycisku – Każde naciśniecie przestawia godzinę bicia o jedną godzinę. Aby np. ustawić godzinę bicia na 10 rano wystarczy cztery razy nacisnąć przycisk.

Uwaga: między godziną 21 a 6 rano kuranty z melodią automatycznie wyłączają się.

Uwagi dodatkowe:

1. Zegar należy trzymać w czystości i z dala od wilgoci.

2. Woskować i polerować drewniana skrzynkę zegara należy tak często jak inne meble.

 

                        


                                                                                                            

Nawigacja

Nasza społeczność